istanbul su arıtma servisi 

tüketme suyuyla  ilgili kafalardaki  soru işaretleri hale bir problem olarak devam ediyor . Vatandaş arıtma cihazı makinalarına ilgi vermeye devam ediyor . Vatandaş  damacanaya ilgi göstermiyor . musluk suyuna itimat  çoğaldı lakin onun da tadı  istenmiyor. Bu nedenler dolayı su filtreleme makinelerinin kullanımı yükseldi. filtre edilmiş suyun lezzet bakımından tabii köken suyundan farkı yok. Bu makinaları cazip kılan çeşitli deneyler var. Bu konu hakkında uzman görüşleri ve halka danıştık. Aşağıda çeşitli görüşleri kısaca ele aldık

ülkemiz, insan sıhhatini hiçe sayan damacanadan çıkan su markalarını konuşuyor. Biz de beslenme uzmanları ve doktorlara, 'su tercihlerini' sorduk. kimi arıtma cihazıyla musluk suyu  kullanıyor, kiminin tercihi ise cam şişeler ve maden suyu
sağlık Bakanlığı'nın, sağlığı tehdit eden damacana su üreticilerini deşifre etmesinin yankıları sürerken, günlük su ihtiyacımızı nasıl karşılamamız gerektiğiyle ilgili de tartışmalar alevlendi. aHaber'in ortaya çıkardığı skandal sonrası yorum yapan bir takım sıhhat uzmanları damacana su yerine cam şişeleri tercih etmek gerektiğini kimiyse su arıtma cihazları yardımı ile şebeke suyunun  arıtılıp içilebileceğini su arıtma teknik servis savunuyor. işte uzmanların evlerindeki tercihleri:


Doç. Dr. Ahmet Molla : Ben evimde neredeyse 5 yıldan bu güne su arıtma sistemine sahibim. musluktan akan suyu  bu sistemden süzerek elde ettiğim suyu hem içmek için hem de çay ve yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanıyorum. Zira suyun kalitesini istediğim zaman ölçerek de görebiliyorum. bitkisel ki bu sistemin periyodik bakımlarının tertipli şekilde yapılması ihmal edilmemelidir.


Ali Uzmancı : Ben saygı duyulur marka paketlenmiş 5 litre olan büyük su ve şişede mineralli su kullanıyorum. Yemeklerde paketlenmiş, sofrada hem paketlenmiş hem mineralli su bulunduruyorum. Asla telefonla su istasyonlarından açıkta ve ya kendi şişeleme teknikleri ile oluşmuş su almam. Pet ya da cam şişede bir kere kullanılıp atılan saygı duyulur marka su ve maden suyu (mineralli su) kullanmanızı öneririm. bu şekilde mikrobiyolojik şekilde boşalan bir damacana suyuna  yine su konulması riskini minimize etmiş oluyorsunuz.

Uzm. Dr. Veli Yılmaz (sağlıklı hayat Uzmanı): şu an arıtma suyu içiyorum. Hem iş yönünde hem evimde arıtma cihazım var. Filtresini denetim ediyorum. Bu sorun netleşene kadar imkânı olanlar evlerine iyi ve saygı duyulur bir filtre makinesi taktırabilirler. günlük en yeterli olmayan iki şişe cam şişede maden suyu içilebilir. Maça gittiniz, arabayla yoldasınız, arabada oruç açacaksanız küçük pet şişeler tüketilebilir. Suların çok satıldığı, hızlı sürkülasyonun olduğu yerden pet şişe alın. Beklememiş, taze olsun.

Ayşe Aydın inam (uzman Diyetisyen): Evimde damacana suyuna  olarak aldığım suları, dışarıda ise cam şişe suları tercih ediyorum. Evde iyi bir arıtma cihazı mevcutsa da sularınızı cam şişelerde saklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *